دسته‌بندی نشده

گلاب اصل چه گلابی است؟!

اصل بودن گلاب | تشخیص گلاب اصل و تقلبی | تفاوت گلاب اصل و تقلبی

اصل بودن گلاب و مقدمه‌ای بر آن

تشخیص گلاب اصل و تقلبی موضوعی است که در این مقاله از سری مقالات نمایندگی فروش و عرقیات گیاهی طوبی گستر مورد بررسی قرار گرفته است؛ گلاب همواره یکی از عرقیات گیاهی بوده است که خواص درمانی و بهداشتی بسیاری در خود داشته است اما این خواص زمانی قابل استفاده هستند که گلاب اصل باشد! گلاب اصل کاشان که یکی از ممتازترین گلاب های موجود در ایران می‌باشد همواره گلابی اصل و دارای خواص بسیاری است.

اما چگونه می‌توان تفاوت گلاب اصل و تقلبی را که به عنوان گلاب اصل قمصر فروخته می‌شود تشخیص داد؟! همانطور که می‌دانید گلاب باید به صورت خالص از گل محمدی گرفته شود و دارای بالاترین کیفیت باشد؛ ما در این مقاله با بررسی موارد زیر ابتدا درباره گلاب گیری و تولید سنتی و صنعتی گلاب اصل با شما سخن خواهیم گفت و در ادامه از تفاوت گلاب اصل و تقلبی بیشتر صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

  • تولید گلاب اصل کاشان به صورت سنتی و صنعتی
  • ویژگی‌های گلاب اصل قمصر
  • کیفیت گلاب اصل و تشخیص آن
  • پنچ راه‌حل برای تشخیص گلاب اصل و تقلبی

اصل بودن گلاب | تشخیص گلاب اصل و تقلبی | تفاوت گلاب اصل و تقلبی | بوی گلاب اصل

سنتی و صنعتی؛ دو روش برای تولید گلاب

گلاب که از تقطیر ترکیب آب و گل محمدی تازه تهیه می‌ود از دو روش سنتی و صنعتی قابل تولید است؛ در روش سنتی با از دیگ‌ها و پارچ‌های سنتی برای گلابگیری استفاده می‌شود. در این روش از یک لوله باریک استفاده می‌شود! به این ترتیب که لوله را برای عبور بخار حاصل از دیگ به داخل پارچ قرار داده؛ بخار به صورت مستقیم از دیگ وار پارچ شده و در این مخزن گلاب با سرد شدن تبدیل به مایع یا همان گلاب می شود.

در روش سنتی تنها راه ارتباطی بین دیگ و مخزن گلاب یا همان پارچ لوله انتقال بخار بوده. این روش معمولا گلاب اصل را نتیجه خواهد داد.

در روش صنعتی و نیمه صنعتی که بیشتر اوقات گلاب اصل تولید نمی‌کند، بین دیگ بخار و مخزن گلاب  یک اسانس گیر و یا عصاره گیر قرار می گرفته است. وظیفه این عصاره‌گیر جدا کردن اسانس یا عطر گلاب از بخار بوده! همین عامل باعث شده است تا گلابی که به روش سنتی گرفته می‌شود کیفیت و اصالت بالاتری داشته باشد.

اصل بودن گلاب | تشخیص گلاب اصل و تقلبی | تفاوت گلاب اصل و تقلبی

ویژگی و خصوصیات گلاب اصل کاشان چیست؟

به طور کلی گلاب اصل از شفافیت و روشنی بدون داشتن رسوب برخوردار است؛ بوی گلاب اصل کاشان ممطبوع بوده و به دور از بوی ترشیدگی است؛ همچنین طعم گلاب اصل قمصر سنگین و کمی مایل به تلخی بوده. این موارد از مهمترین نشانه‌ها برای تشخیص اصل بودن گلاب می‌باشد. در صورتی که گلاب این موارد را دارا بود می‌توانید نسبت به استفاده از آن و استفاده از خواص آن اقدام کنید. اگر درباره خاصیت‌های گلاب اطلاعی ندارید به مقاله خواص گلاب در وبسایت طوبی گستر مراجعه کنید.

تشخیص کیفیت گلاب اصل

تشخیص کیفیت یک گلاب بسته به سنتی و صنعتی بودن آن متفاوت است؛ برای نمونه میزان تلخی یک گلاب در روش سنتی بسته به میزان گل محمدی است که در دیگ بخار ریخته می‌شود؛ در واقع هرچه میزان گل محمدی بیشتری با مقدار آب یکسان در دیگ ریخته شود طعم تلخی و گسی گلاب بیشتر خواهد بود. تلخی یک گلاب را می‌توان عیاری برای کیفیت گلاب دانست.

برای نمونه در بخش فروش گلاب طوبی گستر می‌توانید سه نوع مختلف گلاب را با عیار‌های متفاوتی ببینید؛ ر چه عیار گلاب بیشتر است طعم گس و تلخی و همچنین عطر گلاب بیشتر خواهد بود.

گلاب اصل و تقلبی را چگونه تشخیص دهیم؟!

در این روزها در بازار فروش گلاب و عرقیات گیاهی متاسفانه تولید و فروش گلاب تقلبی به جای اصلی رواج بسیاری داشته است چرا که با این روش و با هزینه کم سود بسیاری را به جیب خواهند زد! با توجه به این که گلاب تقلبی خواص گلاب اصلی را ندارند ما در ادامه پنج راه‌حل را به شما آموزش خواهیم داد تا با استفاده از آن گلاب اصلی را خریداری و استفاده کنید.

  • از مکان‌های معتبر طوبی خریداری کنید!
هم‌چنین بخوانید ...
بهترین عرقیات گیاهی برای لاغری

به عنوان اولین راخ‌حل برای اینکه گلابی اصل را تهیه کنید به خرید از نمایندگی‌های معتبر همچون طوبی گستر اشاره می‌کنیم؛ توجه داشته باشید که تمام گلاب‌هاییکه با عنوان گلاب اصل کاشان فروخته می‌شوند با کیفیت نبوده! بنابراین سعی کنید از مکان‌های شناخته‌شده گلاب و عرقیات طبیعی تهیه کنید.

  • گلاب اصل چه رنگی است؟!

رنگ و شفافیت گلاب مهمترین عامل برای تشخیص مرغوبیت و اصل بودن گلاب است؛ همانطور که قبلتر به آن اشاره کردیم گلاب اصل و باکیفیت شفاف و بی‌رنگ است و ناخالصی و رسوبی ندارد. به هنگام خرید گلاب آن را به خوبی بررسی کنید و در صورت مشاهده هرگونه ذرات معلق درون گلاب به کیفیت و مرغوبیت آن شک کنید.

اصل بودن گلاب | تشخیص گلاب اصل و تقلبی | تفاوت گلاب اصل و تقلبی

  • بوی گلاب اصل چگونه است؟!

بو و عطر گلاب عاملی دیگر است که می‌توان از آن برای تشخیص اصل بودن گلاب استفاده کرد؛ اگر تجربه بو کردن گل محمدی را داشته باشید این روش را به راحتی در خرید گلاب اصل نیز پشت سر خواهید گذاشت! چنانچه گلابی که تهیه می‌کنید بی تندی دارد به کیفیت آن شک کنید و بدانید الزاماً عطر زیاد و تند نشان‌دهنده‌ی کیفیت گلاب نیست چرا که این عطر تند می‌تواند ناشی از اسانس‌های تقلبی اضافه‌شده به گلاب باشد.

  • طعم گلاب اصل چگونه است؟!

طعم و مزه گلاب را در هنگام خرید بچشید! طعم گلاب اصل همواره روبه تلخی و گسی بوده اما ای مزه نباید اذیت کننده باشد! همچنین اگر این تلخی به سرعت از بین رود قطعا گلاب اصل نمی‌باشد. همانطور که فیلتر هم به آن اشاره شد هرچه گلاب تلخ تر باشد سنگین تر بوده و به عبارتی گل محمدی بیشتری برای تهیه آن استفاده شده است. برای نمونه گلاب دو آتیشه تلخی بیشتری نسبت به گلاب ممتاز و اصل خواهد داشت.

درباره تشخیص اصل بودن گلاب از روی مزه باید اشاره کرد که گلاب نباید به‌هیچ‌عنوان تند باشد و یا سر زبان را بسوزاند. گلاب تقلبی و دارای اسانس باعث سوزش زبان شما خواهد شد.

به عنوان نکته آخر توجه داشته باشید …

عوامل دیگری در تشخیص گلاب اصل و تقلبی وجود دارد مانند گذر زمان! گلاب اصل کاشان گلابی است که اگر بعد از مدت طولانی مثلا یک سال درب آن را باز کنید باز هم همان عطر و طعم خوب خود را دارد اما گلاب تقلبی به دلیل وجود اسانس بعد از مدتی بو و طعم خود را از دست می‌دهد و مانند آب می‌شود.

گلاب طوبی که در نمایندگی طوبی گستر ارائه می‌شود پس از تست و آزمایش‌های فراوان کمترین اسانس را داشته . یکی از گلاب های اصل کاشان می‌باشد؛ در صورت تمایل برای تهیه گلاب اصل کاشان می‌توانید با دفتر طوبی گستر معتبرترین نمایندگی فروش گلاب اصل تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *