درباره بیدمشک

درمان فشار خون بالا با عرقیات گیاهی

درمان فشار خون بالا با عرقیات گیاهی | عرقیات گیاهی برای درمان فشار خون بالا | پائین آوردن فشار خون با عرقیات گیاهی

عرقیات گیاهی پائین آورنده فشار خون

درمان فشار خون بالا با عرقیات گیاهی امکان پذیر است؟! در مقوله خواص عرقیات گیاهی که در بخش‌های مختلف وبلاگ طوبی گستر به آن پرداختیم، خواص درمانی مختلفی را بیان کردیم؛ در این مورد درمان فشار خون نیز مورد بحث می‌باشد که برخی از افراد بر این باورند که عرقیات گیاهی برای درمان فشار خون بالا موثر و مفید می‌باشد.

اما برای پی‌بردن به این سوال که درمان فشار خون بالا با عرقیات گیاهی امکان پذیر است یا خیر می‌بایست با مفهوم فشار خون آشنا شویم و در ادامه به بررسی ساختار و خواص عرقیاتی که به عنوان عرقیات پائین آورنده فشار خون مصرف می‌شوند بپردازیم. فشار خون در تمامی موجودات زنده از جمله انسان‌ها وجود داشته و کاهش یا افزایش این فشار می‌تواند خطرات حیاتی را برای فرد ایجاد کند. از این رو بسیاری از فاراد به دنبال جلوگیری و یا درمان فشار خون بالا با عرقیات گیاهی هستند و مصرف این عرقیات را جایگزینی برای دارو‌های شیمیایی می‌دانند.

از آنجایی که بشر از گذشته تا کنون از خواص درمانی و دارویی گیاهان استفاده می‌کرده‌اند محققان در سال‌های گذشته با تحقیق بر روی عرقیات گیاهی پائین آورنده فشار خون سعی بر اثبات این خاصیت درمانی داشته‌اند. ما در این مقاله از سری مقالات طوبی گستر با بررسی موارد زیر به موضوع پاُین آوردن فشار خون با عرقیات گیاهی خواهیم پرداخت.

  • مقدمه‌ای بر  فشار خون بالا 
  • تحقیقات محققان بر روی عرقیات گیاهی پائین آورنده فشار خون
  • معرفی عرقیات گیاهی برای درمان فشار خون بالا

همانطور که می‌دانید برخی از عرقیات گیاهی  برای فشار خون مفید بوده است و مصرف اصولی آن‌ها می‌تواند باعث درمان و پیشگیری شود. چنانچه با خواندن این مقاله به فکر تهییه یکی از عرقیات نام برده شده افتادید می‌توانید با مراجعه به بخش فروشگاه طوبی گستر نسبت به خرید عرق بیدمشک طوبی گستر اقدام کنید. 

درمان فشار خون بالا با عرقیات گیاهی | عرقیات گیاهی برای درمان فشار خون بالا | پائین آوردن فشار خون با عرقیات گیاهی

فشار خون بالا به چه معنایی می‌باشد؟!

یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی که افراد این روزها با آن درگیر می‌باشند فشار خون بالا بوده که طی آن با مشکل پمپاژ خون از سوی قلب مواجه هستند. افرادی که از این بیماری رنج می‌برند خون در رگ‌های آنها با فشار به دیواره رگ برخورد کرده و به اصطلاح فشار خون بالا دارند. لازم به ذکر است که اگر از این بیماری رنج می‌برید توصیه می‌کنیم که حتما عرقیات گیاهی طوبی گستر که در ادامه برای درمان فشار خون بالا معرفی می‌شوند را با دستور پزشک معالج خود مصرف کنید.

همچنین شما می‌توانید از این عرقیات برای جلوگیری ابتلا به فشار خون بالا نیز مصرف کنید.

صحت اثر عرقیات گیاهی برای درمان فشار خون بالا

اینکه درمان فشار خون بالا با عرقیات گیاهی امکان پذیر است یا خیر را می‌توان از دو دید تجربی و تحقیقات علمی مورد بررسی قرار داد. تجربیات مصرف کنندگان و گذشتگان نشان می‌دهد که در مواردی استفاده از عرقیات گیاهی پائین آورنده فشار خون برای درمان این بیماری موثر بوده است. اما تحقیقات علمی چه نتایجی داشته است؟! آیا از نظر محققان پائین آوردن فشار خون با عرقیات گیاهی طوبی گستر امکان پذیر است؟!

در سال‌های گذشته تحقیقاتی توسط محققان کشور آمریکا برای بررسی اثر کاهندگی فشار خون بر روی برخی از گیاهانی که از آن به عنوان درمانگر فشار خون بالا استفاده می‌شد، صورت گرفته است. در این تحقیقات که بر روی گیاهانی همچون اسطوخودوس، عصاره دانه رازیانه، آویشن و بابونه انجام شد، بررسی  مشخصی بر روی مولفه زیست محیطی انجام گرفته است که این بررسی می‌تواند توضیح دهد چرا برخی از گیاهان و به دنبال آن عرقیات گیاهی خاصیت کاهنده فشار خون دارند.

درمان فشار خون بالا با عرقیات گیاهی | عرقیات گیاهی برای درمان فشار خون بالا | پائین آوردن فشار خون با عرقیات گیاهی

بررسی‌ها نشان دهنده این است که این گیاهان و عرقیات آن‌ها در بدن  کانال پتاسیم موسوم به KCNQ5 را آزاد می‌کنند. کانال پتاسیم که در عضلات صاف عروقی قرار دارد، با منقبض شدن عضلات عروقی باعث افزایش فشار خون می‌شود و هنگامی که این عضلات آرام باشند طبیعتا فشار خون پائین خواهد بود.

با توجه به آزاد شدن KCNQ5 در نتیجه مصرف عرقیات گیاهی پائین آورنده فشار خون،  به آرام‌سازی این ماهیچه‌ها کمک می‌شود. محققان با ارائه این گزارش نشان دادند که درمان فشار خون بالا با عرقیات گیاهی که خاصیت کانال پتاسیم را دارند می‌تواند علمی و اثر بخش باشد.

عرقیات گیاهی برای درمان فشار خون بالا

استفاده از برخی از عرقیات گیاهی برای فشار خون بالا می‌تواند موثر و درمانگر باشد. به طور کلی درمان فشار خون بالا با عرقیات گیاهی همچون شیرین بیان، عرق بیدمشک، دارچین، زیتون، زیره، کرفس و عرق هل امکان پذیر می‌باشد. در ادامه مطلب به بررسی دقیق‌تر عرقیات گیاهی برای درمان فشار خون بالا خواهیم پرداخت.

  • عرق شیرین بیان 

عرق شیرین بیان شاید یکی از متداول ترین و مشهور ترین عرقیات گیاهی برای درمان فشار خون بالا باشد! برای کاهش فشار خون با استفاده از این عرق گیاهی می‌بایست به صورت ناشتا یک فنجان از آن را با یک لیوان آب سرد مخلوط کرده و مصرف نمائید. لازم به ذکر است که پیش از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

  • پیشگیری از فشار خون با عرق بیدمشک

درمان فشار خون بالا با عرقیات گیاهی بیشتر می‌بایست زیر نظر پزشک باشد اما اگر از این بیماری رنج نمی‌برید و تنها قصد پیشگیری از آن را دارید می‌توانید از عرق بیدمشک استفاده کنید. برای این منظور با مراجعه به بخش ” عرق بیدمشک طوبی گستر ” در فروشگاه این مجموعه نسبت به خرید آن اقدام کنید.

هم‌چنین بخوانید ...
خاصیت عرق بیدمشک

  • عرق زیره

عرق زیره که از گیاه معروف و محبوب ایرانیان یعنی زیره گرفته می‌شود همواره خواص گیاهی بسیار زیادی را داشته و از این خواص می‌توان به درمان فشار خون بالا نیز اشاره کرد. تحقیقات محققان نشان می‌دهد که مصرف عرق زیره به مدت دو ماه می‌توان فشار خون بالا را درمان کند!

  • عرق گیاهی کرفس

گیاه کرفس که در دسته سبزیجات قرار می‌گیرد همواره خواص درمانی بسیاری داشته است. کرفس در درمان فشار خون نیز موثر است بیشتر به عنوان لاغر کننده و گیاهی برای کاهش وزن معروف می‌باشد. در کنار کرفس گیاهان دیگری همچون رازیانه نیز برای لاغری مفید می‌باشد! شما می‌توانید با مراجعه به مقاله ” عرق رازیانه و لاغری ” در این باره توضیحاتی را مطالعه کنید.

  • عرق هل

عرق هل اگر از دانه‌عای هل مرغوب تهیه شده باشد می‌توان در درمان فشار خون موثر واقع گردد. شما می‌توانید با خرید عرق هل طوبی گستر و مصرف روزانه آن با شربت و یا چای به کاهش فشار خون و سلامت قلب خود کمک شایانی کنید.

  • عرق دارچین در درمان فشار خون

درمان فشار خون با عرقیات گیاهی به وسیله دارچین و عرق آن نیز ممکن است. دارچین که دارای بو و طعم دلنشینی می‌باشد این روزها در منزل تمام ایرانیان یافت می‌شود. این گیاه دارای خواص دارویی بسیاری از جمله پائین آوردن فشار خون بالا می‌باشد.

  • معجزه با معجون فشار خون طوبی گستر

طوبی گستر همواره محصولی را تحت عنوان معجون فشار خون ارائه کرده است. این عرق گیاهی که ترکیبی از عرقیات گیاهی پائین آورنده فشار خون بالا می‌باشد در بخش معجون درمانی طوبی گستر در دسترس شما عزیزان قرار گرفته است. این معجون به تنهایی خواص تمام عرقیات گیاهی در درمان فشار خون را شامل می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *