دسته‌بندی نشده

خواص گلاب طوبی

خواص گلاب | خاصیت گلاب | گلاب طوبی گستر | خرید گلاب طوبی

مرغوبیت گلاب طوبی

از گذشته تا به امروز عرقیجات مصارف بسیار زیاد و متعددی دارند یکی از عرقیجات  بسیار عالی و خوبی که می توان نام برد گلاب طوبی می‌باشد. گلاب دارای خواص بسیار زیاد و همچنین فواید بسیار عالی میباشد که در زندگی ما ایرانیان از قدیم بوده است. علاوه بر ما ایرانیان کشورهای دیگر نیز از گلاب طوبی استفاده می‌کنند و با خواص گلاب آشنا هستند. خواص بیشمار گلاب باعث شده است که طرفداران بسیار زیادی پیدا کند و در مصارف دارویی بهداشتی و …. مورد استفاده جهانیان قرار گیرد.

خواص گلاب

انواع عرقیات و عرقیجات که مورد استفاده افراد قرار می‌گیرند خواص بیشمار و زیادی دارند، اما یکی از این موارد که خواص بسیار عالی و زیادی در همه موارد از جمله پوست، مو و سلامتی بهداشت، فیزیکی، شیمیایی و حتی خوراکی دارد گلاب می باشد. گلاب طوبی  یکی  از سفارش شده ترین عرقیجات می باشد که در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. گلاب طوبی خواص بسیار زیادی  دارد که می‌تواند شما را از لحاظ ایمنی بدن تقویت کند و حتی تسکین دهنده و برطرف کننده بعضی از امراض باشد. از خواص گلاب می توان به آرامش بخش بودن آن اشاره کرد. از دیکر فواید ان بوی خوب و عالی ان میباشد این ماده فوق العاده را را از گلی به نام گل سرخ استخراج می‌کنند که به دلیل اینکه حضرت محمد از آن استفاده نمی نمود به گل‌محمدی معروف شده است.

علاوه بر اینکه گلاب نقش آرامش‌بخش دهنده دارد برای تسکین سردرد ها در مواقع سردرد نیز بسیار عالی میباشد و استفاده از آن توصیه شده است. گلاب نقش بسیار زیادی در تقویت معده و هضم غذاها دارد بنابراین به همه افراد توصیه می‌شود که از گلاب استفاده کنند. همچنین طبع گلاب میانه رو به خنکی  می باشد و به مزاج همه خوش  می اید و بدون مشکل می توانند از آن استفاده کنند.

هم‌چنین بخوانید ...
گلاب اصل چه گلابی است؟!

گلاب طوبی  علاوه بر خواص درمانی بسیار زیادی که دارد و مفید می باشد برای مراقبت های پوستی، لوسیون و شفافی مو نیز توصیه شده و افراد بسیار زیادی از گلاب برای این موارد استفاده میکنند عطر گلاب و اسانس ان نیز بسیار عالی بوده و افراد زیادی را شیفته خود میکند.

خواص گلاب | خاصیت گلاب | گلاب طوبی گستر | خرید گلاب طوبی

در حال حاضر بسیاری از افراد روش تهیه گلاب طوبی  را نمی دانند و گمان می‎کنند گلاب همان روش سنتی و دیرینه تهیه می شود هر چند روش سنتی دیرینه باعث می‌شود که گلاب به صورت خالص و بسیارمرغوب به دست آید، اما امروزه روش‌های نیز به وجود آمده که باعث میشود شما گلاب را بسیار خالص و دقیق از روش صنعتی به دست اورید. گلاب طوبی در سه نوع گلاب طوبی دوآتیشه، گلاب ممتاز و گلاب معمولی ارائه می‌شود می‌توان هر کدام از این موارد را که دوست می دارید تهیه نموده حتی شما میتوانید برای دیدن سایر عرقیجات طوبی به قسمت فروش عرقیات و گلاب طوبی گستر مراجعه کنید و از قیمت عرقیات و قیمت گلاب طوبی آگاه شوید‌، ان ها را تهیه کرده و مورد استفاده خود قرار دهید.

روش تهیه گلاب طوبی

گلاب طوبی  یکی از مرغوب ترین گلاب های میباشد که شما میتوانید تهیه کنید و از آن استفاده نمایید. گلاب به دو روش سنتی به روش صنعتی ت.لید میشود که در هرکدام  از روش های تولید مرغوبیت محصول به دست امده اولین مورد میباشد‌.  روش سنتی مانند روش  صنعتی است منتها بدون استفاده از ماشین آلات و ابزار های صنعتی دست به تولید گلاب زده و از قرن ها پیش در بین خانواده‌ها مرسوم بوده است. گلاب طوبی گستر با استفاده از این روش ها به تولید گلاب طوبی مشغول میباشد و سعی کرده است خاصیت گلاب را حفظ کند.

هم‌چنین بخوانید ...
بهترین عرقیات گیاهی برای لاغری

خواص گلاب | خاصیت گلاب | گلاب طوبی گستر | خرید گلاب طوبی

در روش سنتی برای به دست آوردن گلاب طوبی مانند روش صنعتی بدون استفاده از ابزار آلات و وسایل صنعتی و مدرن دست به تولید گلاب می‌زند در این روش که با استفاده از دیگچه مسی و لوله های مسی متصل به پارچ مسی برای جمع اوری گلاب اقدام به  تقطیر و میعان گلاب زده و آن را تولید می‌کند اما در روش سنتی برای از حدود  ۴۰ کیلوگل،  گلابی حدود ۳۰ لیتر تولید می‌شود.

گل های  سرخ تهیه شده را در دیگچه مسی ریخته تحت دمایی متعادل با چندین لیتر اب میجوشانند که باعث بخار اب گلبرگ ها میگردد این بخار از طریق لوله های مسی به سمت پارچ بخار عبور میکند در مسیر لوله های مسی خمی وجود دارد که باعث میشود بیشتر قطرات گلاب از ان عبور کرده و درصد ناخالصی اب و بخار اب به سمت پارچ مسی جریان یابد. حدود ۴ ساعت طول می‌کشد تا حدود ۴۰لیتر گلاب به دست بیاید.

گلاب طوبی مانند سایر گلاب ها تهیه کرده است که گلاب مرغوب و عالی باشد با توجه به این موارد و دانستن کیفیت گلاب طوبی این فکر در ذهن جرقه میزند که قیمت گلاب طوبی چقدر است و برای خرید گلاب طوبی گستر باید چه اقداماتی کرد.

روش های نگه داری گلاب طوبی

تمامی محصولاتی که به وسیله انسانها تولید میشوند، تاریخ تولید، مصرف و انقضا دارند و به روش هایی خاص برای مدت طولانی باید نگه داری شوند. گلاب طوبی نیز یکی دیگر از این محصولات میباشد که باید روش های نگه داری ان و همچنین مدت زمانی که میتوان ان را نگه داشت دانست اصولا گلاب را میتوان برای مدت یکسال استفاده نمود و یا نگه داری کرد برای اینکار باید گلاب را در دمای مناسب و همچنین شیشه هایی با رنگ روشن نگه داشت تا طعم و بوی اصلی ان حفظ گردد.

هم‌چنین بخوانید ...
خواص عرق کاسنی

خواص گلاب | خاصیت گلاب | گلاب طوبی گستر | خرید گلاب طوبی

ویژگی های یک گلاب خوب

تولید کنندگان گلاب طوبی سعی کرده اند مرغوب ترین نوع گلاب را برای شما تهیه کرده و در اختیار شما قرار دهند.  گلاب مرغوب گلابی است که عطر و طعم خاص گلاب را داشته باشد. گلاب به دلیل بوی خوبی که دارد معروف میباشد این مایع اصولا بی رنگ و شفاف میباشد و غلظت ان متعادل است.  طعم گلاب و گس بوده و رو به تلخی میرود هرچه تلخی گلاب بیشتر باشد این گلاب مرغوبتر بوده و از کیفیت بیشتری برخوردار میباشد. اما این مسئله را باید مد نطر داشت که طعم گس و تلخی گلاب به دلیل اسانس های تقلبی نباشد اصولا قیمت گلاب نیز تقلبی یا اصل بودن ان را مشخص میکند قیمت گلاب طوبی یک لیتری با توجه به کیفیت ان بسیار به صرفه بوده و برای مصارف خانگی توصیه میشود.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “خواص گلاب طوبی

  1. مجله اینترنتی لیموتاپ گفت:

    سلام سایت قشنگی دارید مطالبتون عالین

    1. طوبی گستر گفت:

      سلام؛ ممنون از حمایتتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *