درباره عرق یونجه

خواص عرق یونجه چیست؟

خواص عرق یونجه

خواص عرق یونجه چیست ؟ عرق یونجه طوبی جز عرقیات گیاهی می باشد که بیشتر افراد شناخت زیادی در مورد عرق این گیاه ندارند. بیشتر مردم با عرق نعناع بیشتر آشنا می باشند تا عرق یونجه، بیشتر افراد فکر می کنند یونجه فقط مورد مصرف دام می باشد اما باید بگویم این گیاه یکی از پر خاصیت ترین گیاهان می باشد که ما می توانیم به صورت عرق و یا روغن استفاده کنیم.این گیاه دارای انواعی از ویتامین ها، پروتئین ها و مواد معدنی می باشد. که باعث شده است امروزه به این گیاه لقب سلطان گیاهان داده شود. یونجه جز گیاهان دارویی می باشد که از آن استفاده می کنند. این گیاه در آسیا رشد می کند. عرق یونجه از جوشاندن گیاه یونجه در آب می باشد که بخار آن را سرد می کنند. که به این ترتیب عرق یونجه درست می شود. عرق یونجه مخلوطی از عصاره گیاه یونجه با آب می باشد.

فواید عرق یونجه

فواید عرق یونجه

خواص عرق یونجه  

همان طورگفتیم عرق یونجه مملو از ویتامین های زیادی می باشد. و در طب اسلامی و سنتی مورد استفاده قرار می  گیرد. عرق یونجه طبع گرم و تری دارد. افرادی که طبع گرمی دارند باید با احتیاط از این عرق استفاده کنند. ما در این مقاله در مورد خواص و فواید عرق یونجه توضیح خواهیم داد.

 • فواید عرق یونجه و پریودی:

فواید عرق یونجه برای پریودی بسیار زیاد می باشد. بعضی از خانم ها دچار نام منظمی در سیکل قاعدگی خود می باشند که این مورد می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مانند بیماری تخمدان ها، استرس، عرق یونجه با طبع گرم و تری که دارد می تواند باعث قاعدگی شود و سیکل قاعدگی را به حالت طبیعی در بیاورد.

 • خواص عرق یونجه و کم خونی:

امروزه بسیاری از افراد دچار کم خونی می باشند. به خصوص خانم ها در زمان پریودی که خون زیادی را از دست می دهند و در اثر کم خونی دچار دل درد نیز می شوند. با مصرف عرق یونجه در زمان پریودی می توان باعث رفع کم خونی شد.

 • فواید عرق یونجه بر افزایش شیر مادر:

بعضی از خانم ها بعد از زایمان دوست دارند که بچه آنها از شیر طبیعی مادر استفاده کنند اما بعضی از آنها دچار کمبود شیر می باشند. این افراد می توانند با مصرف عرق یونجه باعث افزایش شیر خود شوند. عرق یونجه با توجه به طبع گرمی که دارد باعث بیشتر شدن شیر می شود.

 • عرق یونجه در درمان یبوست:

یبوست را پزشکان مادر بیماری ها  می شناسند. یبوست در اثر مصرف کم آب ایجاد می شود. برای از بین بردن یبوست می توان از عرق یونجه استفاده کرد عرق یونجه باعث ملین شدن می شود. و به خاطر طبع گرمی که دارد می تواند یبوست های سخت را نیز درمان کند. افرادی که دارای طبع سرد می باشند بیشتر دچار یبوست می شوند.

 • درمان ناباروری از خواص عرق یونجه:

50 درصد نا باروری ها مربوط به آقایان می باشد. که رایج ترین علت آن کم بودن مایع تناسلی و تعداد اسپرم می باشد عرق یونجه می تواند به مرور این مایع را افزایش دهد و مشکل نا باروری را برطرف کند.

 • عرق یونجه و درمان شب کوری:

شب کوری اختلال در بینایی می باشد که در طول شب رخ می دهد و باعث کاهش بینایی می شود. این مشکل ممکن است در طول روز نیز به وجود بیاید. این افراد می توانند با مصرف عرق یونجه که مملو از ویتامین ها می باشد، این مشکل را تا حدود برطرف کنند.

 • درمان نرمی استخوان با عرق یونجه:

نرمی استخوان به دلیل کم بود ویتامین دی ایجاد می شود. در عرق یونجه ویتامین دی زیادی وجود دارد و می توان با مصرف این عرق یونجه تا حدودی از ایجاد این بیماری پیشگیری کرد. و همچنین می تواند در درمان موثر بود.

 • عرق یونجه و چاقی صورت:

بعضی از افراد دارای صورت استخوانی و لاغر می باشند و برای از بین بردن این حالت صورت خود به سراغ انواعی از تزریق ژل ها می روند. اگر می خواهید صورت چاقی داشته باشد بدون استفاده از مواد شیمایی، می توانید از عرق یونجه استفاده کرد. عرق یونجه به دلیل وجود ویتامین ها و مواد مغذی زیادی باعث تواند باعث چاقی صورت همچنین بدن شود.

 • تنظیم قند خون با عرق یونجه:

این عرق می تواند باعث تنظیم قند خون شود افراد مسنی که دچار قند خون می باشند بهتر است که این عرق استفاده کنند.

 • خاصیت آرامش بخش بودن:

در دنیای امروزه به دلیلی زیاد شدن مشغله های زیاد بیشتر افراد دچار استرس و تنش می باشند و شاید بعضی دچار افسردگی نیز باشند. عرق یونجه می تواند باعث کاهش این تنش های روحی شود. و استرس را کم کند و باعث آرامش شود.

دیدگاهی در مورد “خواص عرق یونجه چیست؟

 1. محسنی گفت:

  مقالتون عالی بود.
  خواص عرق یونجه واقعا زیاده و تاثیرگذار

 2. مبرزایی گفت:

  از اونجایی که نرم یاستخوان دارم به دوستان پیشنهاد میکنم حتما از عرق یونجه طوبی گستر که ارگانیک هست و سرشار از ویتامین دی استفاده کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *