درباره رازیانه

خواص عرق رازیانه و ارتباط آن با سلامت بانوان

خاصیت عرق رازیانه | عرق رازیانه طوبی | عرقیات گیاهی طوبی | فروش عرقیات طوبی | گلاب طوبی

خواص عرق رازیانه و ارتباط آن با سلامت بانوان

شاید تا به حال شما هم از خواص عرق رازیانه تعریف های بسیاری شنیده باشید و به دنبال آشنایی بیشتر با خاصیت عرق رازیانه باشید . در این مقاله ما به شما کمک خواهیم کرد تا با خواص عرق رازیانه آشنا شوید تا از آن در درمان بسیاری از مشکلات و بیماری ها استفاده کنید.

در ابتدا باید بدانید که  طبیعت این نوشیدنی مفید، گرم میباشد و بیشتر  دارای مقدار زیادی ازموادی است که باعث تقویت  هورمونهای زنانه میشود. از گذشته تا کنون شاهد آن هستیم که پزشکان طب سنتی ، عرق رازیانه را  بیشتر به خانم‌ها توصیه می کردند. البته نباید تصور کرد که خاصیت عرق رازیانه تنها به بانوان جوان اختصاص دارد ، بلکه مصرف این عرق دربیشترخانم‌های یائسه باعث کاهش و از بین رفتن عوارض و علایم آزار دهنده ی دوران یائسگی شده حتی  در برخی از بانوان كه دچار یائسگی زودرس شده‌اند، منجر به  درمان و بازگشت عادات ماهیانه می‌شود. توجه کنید که از جمله خواصی که باعث مشهور شدن عرق رازیانه شده است ، تاثیر این عرق گیاهی در درمان اختلالات هورمونی خانم‌ها می باشد؛ برای مثال می توان مشکلات هورمونی برای افرادی اشاره کرد که دچار لكه‌بینی های ممتد قبل و بعد ازدوران  عادت ماهیانه شان  هستند و یا انکه  از اختلالات قاعدگی  هم چون نامرتب بودن زمان آن ، رنج می‌برند، توصیه می‌شود.

جالب است بدانید که در کتاب های طب سنتی از خواص عرق رازیانه طوبی گستر برای بانوانی که خونریزی‌ آنها در زمان قاعدگی خیلی کمتر از حد طبیعی است ، اشاره شده است و هم چنین باید بدانید که بهتر است، این افراد  همیشه از عرق رازیانه استفاده كنند.اما در رابطه با  افرادی که خونریزی آنها بیش از حد طبیعی می باشد ، باید حتما در زمان قاعدگی نوشیدن عرق رازیانه را متوقف کنند و بعد از گذشتن سیکل قاعدگی، نوشیدن دوباره آن را آغاز كنند.

 چند خواص عرق رازیانه

ناگفته نماند که  در خواص عرق رازیانه یکی از درمان‌های اساسی در رابطه با مشکلی شایع به نام ، كيست تخمدان است که بیشتر در زنان و دختران ایرانی ، مشاهده می‌شود خواص عرق رازیانه تنها محدود به مواردی که گفته شد نمیشود و میتوان به  تاثیر بسیار زیاد آن  بر حفظ شادابی و طراوت پوست بانوان اشاره کرد. از خاصیت عرق رازیانه می تواند به تاثیر آن  در شست‌‌وشو و تقویت نور چشم یا همان بینایی، اشاره کرد. بانوانی که دچار اختلالات هورمونی و جنسیتی هستند،بهتر است که  هر شب یک لیوان عرق رازیانه را  به همراه یک قاشق عسل به مدت 40 روز،میل کنند.

هم‌چنین بخوانید ...
عرق رازیانه و چاقی

خواص عرق رازیانه بر روی پوست صورت

جالب است بدانید که از خواص عرق رازیانه میتوان برای درمان و شادابی پوست صورت هم بهره برد. عرق رازیانه می تواند همانند بسیاری از داروهای  پاک کننده و ضد عفونی کننده عمل کند و حتی در حفظ خاصیت کشسانی پوست و جوانسازی آن، آرامش دهنده، رفع تمام  چین و چروک های ریز و درشت از پوست های پیرو یا مستعد به پیری زودرس، از بین بردن کبودی های پوست، روشن و شفاف کردن پوست های چرب، شادابی و طراوت بخشیدن به چهره های خسته و کسل، کاهش دادن جمع شدن  آب در زیر پوست و در نتیجه جلوگیری از پف کردگی، تحریک کننده غده های  لنفاوی در تمام قسمت های  بدن برای دفع کردن آب اضافی که  در بافت ها موجود میباشد، دفع سموم، اثر گذاری بر فعالیت غدد بدن با هدف ایجاد تعادل در تولید هورمون هایی مخصوص که برای حفظ انقباضات عضلات صورت و جلوگیری از افتادگی پوست، الاستیسیته ی پوست و بافت پیوندی ،تاثیر چشمگیری دارد.

خاصیت عرق رازیانه | عرق رازیانه طوبی | عرقیات گیاهی طوبی | فروش عرقیات طوبی | گلاب طوبی

بررسی خواص عرق رازیانه و اثرات جادویی آن به طور مختصر

 1. همانطور که میدانید امروزه به دلیل رژیم های غذایی نامتناسب و یا حتی عوامل ژنتیکی ، شاهد ایجاد کیست تخمدان در بسیاری از زنان و دختران هستیم که عمده فعالیت های جنسی آنان را با مشکل مواجه میکند. از خواص عرق رازیانه می توان به حل مشکلات جنسی اشاره کرد. عرق رازیانه یکی از درمان‌های اساسی و طبیعی در درمان  کیست تخمدان زنان می باشد.
 2. همانطور که میدانید یائسگی عوارض بسیار طاقت فرسا و سختی در بدن دارد که اصولا داروی خاصی نیز ندارد از خواص عرق رازیانه ان است که میتواند در  درمان تکمیلی و  رفع عوارض منوپوز (یائسگی) کمک کند.
 3.  جالب است که بدانید عرق رازیانه اصولا  باعث چاق شدن اندام لاغر بانوانی میشود که در رشد اندام جنسی شان دچار مشکل هستند. در واقع از خواص عرق رازیانه ان است که  در ایجاد صفات ثانویه جنسی زنان نقش موثری را ایفا می کند، همین موضوع نیز باعث میشود تا از خواص عرق رازیانه به  افزایش دهندهی میل جنسی آن  در زنان اشاره کرد.
 4. جالب است بدانید که عرق رازیانه در درمان هیرسوتیسم(موهای زائد در در صورت و اندام زنان ) نیز موثر میباشد و  نقش اساسی در کاهش این معضل دارد.  پزشکان طب سنتی معتقدند که مصرف 40 تا 120 روز عرق رازیانه باعث نازک شدن و کاهش موهای زائد در بدن بانوان  می شود.
 5. از خواص دیگر عرق رازیانه می توان به موثر بودن آن در درمان بسیاری از بیماری های روحی و افسردگی های زنان و دوشیزگان اشاره کرد.
هم‌چنین بخوانید ...
طریقه مصرف عرق رازیانه

بررسی دیگر خواص عرق رازیانه و اثرات جادویی آن به طور مختصر

 1. طبق تحقیقات علمی انجام شده توسط پزشکان نیز این موضوع به اثبات رسیده است که  عرق رازیانه باعث افزایش قدرت بینایی در همه ی افراد می شود.
 2. همانطور که اشاره شد عرق رازیانه مانند یک داروی بسیار موثر، باعث طراوت پوست و رفع چروک پوست و صورت زنان می شود.
 3. ناگفته نماند که خواص عرق رازیانه به موارد زیر نیز اختصاص نیابد. خواصی همچون ، معطر کنندگی، محرک بادشکن، درمان تنگی نفس، درد گلو و حنجره، درمان سرفه و سیاه سرفه، درمان بواسیر، نقرس، مربوط به خاصیت عرق رازیانه، میباشد.

نکات تکمیلی مربوط به چگونگی استفاده از عرق رازیانه

توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از عرق رازیانه و یا استفاده از برند های نامعتبر یا متفرقه، نه تنها خواص عرق رازیانه را دربدن افزایش نمی دهد، بلکه باعث ایجاد عوارض ناگواری نیز خواهد بود.

از این عوارض ناگوار که در اثر نوشیدن مصرف بیش از حد رازیانه بوجود می آید می توان به موارد زیر به طور مختصر اشاره کرد.

1- احتمال ایجاد آلرژی‌های پوستی شدید افزایش پیدا میکند. آلرژی هایی همچون خارش و کهیر زدن در روی پوست و در نتیجه خراشیدگی پوست سطح بدن.

2- حتما توجه داشته باشید که برخی از افراد دارای مشکلاتی همچون ناراحتی‌های تنفسی هستند که  باید حتما مراقب باشند؛ زیرا این امکان وجود دارد که  با تنفس و یا مصرف گیاه  های دارویی فیبر ،دچار حمله‌های آسم شوند.

3-از دیگر عوارض آن میتوان به ، احتمال کاهش نیروی قوای جنسی در آقایان و لاغری بیش از حد در خانم‌هااشاره کرد.

4- در ضمن اگر مصرف زیاد و بیش از حد عرق رازیانه را در دوران شیردهی و یا حاملگی ادامه دهید، متوجه خواهید شد که  این افراط، باعث قطع و یا کاهش شیر در زنان شیرده می‌شود.

5-دقت فرمایید که اگر جز افراد سرد مزاج هستید اما قصد دارید تا از خواص عرق رازیانه بهره مند شوید،ممکن است که  با خوردن این گیاه ممکن است دچار سردردهای عصبی شوید.

خاصیت عرق رازیانه | عرق رازیانه طوبی | عرقیات گیاهی طوبی | فروش عرقیات طوبی | گلاب طوبی

خواص عرق رازیانه و یک پیشنهاد عالی

اگر شما جز آن دسته از کسانی هستید که دارای طبع گرمی هستید و دوست دارید که از خواص عرق رازیانه نیز بهره مند شوید، اما میترسید و فکر میکنید ممکن است که عرق رازیانه در بدن شما ایجاد حساسیت کند بهتر است حتما کمی سرکه را پس از نوشیدن عرق رازیانه میل کنید.

هم‌چنین بخوانید ...
عرق رازیانه و لاغری

و اگر شما به دنبال یک عرق رازیانه گیاهی و طبیعی با درصد خلوص بالا هستید میتوانید از عرق رازیانه طوبی استفاده کنید. همانطور که میدانید عرقیات گیاهی طوبی گ جز بهترین و درجه یک ترین محصولات گیاهی کشورمان هستند و توانسته رضایت بسیاری از افراد را بدست آورد. عرق رازیانه طوبی از بهترین محصولات این شرکت است که با توجه به کیفیت بالای آن با بهترین قیمت روانه بازار های مصرف می‌شود. برای مشاهده سایر محصولات طوبی گستر می‌توانید به دو بخش فروشگاهی عرقیات گیاهی طوبی و همچنین گلاب طوبی مراجعه کنید.

خاصیت عرق رازیانه | عرق رازیانه طوبی | عرقیات گیاهی طوبی | فروش عرقیات طوبی | گلاب طوبی

در سال های اخیر مشاهده کرده ایم که عرقیات گیاهی طوبی یکی از بهترین و با کیفیت ترین عرقیات در شهر قمصر کاشان می باشد که تولید کننده مرغوب ترین کالاها لست و گلاب طوبی و فروش عرقیات طوبی در تمام سطح کشور، توانسته است  ، اعتماد بسیاری از افراد را به خود جلب کند.

قیمت عرق رازیانه طوبی

قیمت عرقیات گیاهی طوبی بسیار مناسب بوده و می‌توانید به راحتی با مراجعه به لیست قیمت‌ها در فروشگاه طوبی گستر، اطلاعات دقیقی کسب کنید. نمایندگی گلاب طوبی گستر دارای مجهزترین آزمایشگاه های موجود در ایران میباشد و این  افتخار را دارد تا به عنوان یکی از بهترین  تولید کننده های عرقیات گیاهی در سطح کشور فعالیت کند. توجه داشته باشید که برای آن که از تمام خواص عرق رازیانه بهره مند شد باید حتما از یک عرق گیاهی با برند معتبر همچون عرق رازیانه طوبی استفاده کرد، در غیر این صورت همان گونه که برای شما ذکر کردیم ممکن است بجای آن که از خواص عرق رازیانه بهره مند شویم با مضرات و عوارض آنکه نتیجه‌ی استفاده از یک عرق گیاهی با درصد خلوص پایین است روبرو شویم. سال ها میباشد که عرقیات گیاهی طوبی جایگاه محکمی در بین مردم پیدا کرده است و بسیاری از افراد را از خواص درمانی گیاهان روبرو کرده است و مشکلات آنان را بهبود داده است. علاوه بر تمامی این موارد گلاب طوبی دارای عطر و طعمی به یاد ماندنی است که سالها است ایرانیان بسیاری استفاده از ان را به دیگر گلاب ها ترجیح میدهند. شما عزیزان می‌توانید برای آگاهی از قیمت عرق رازیانه طوبی گستر در اندازه یک لیتری اینجا کلیک کرده و با ورود به صفحه محصول نسبت به سفارش آن از طریق تلفن‌های تماس طوبی گستر اقدام کنید.

نوشته های مشابه

6 دیدگاه در “خواص عرق رازیانه و ارتباط آن با سلامت بانوان

 1. ندا گفت:

  سلام و ممنون برای مطلبی که گذاشتید.
  برای زریقه مصرف رازیانه طوبی گستر میشه راهنمایی کنید؟

  1. haddadi گفت:

   تشکر بابت حمایتتون.
   در بخش وبلاگ طوبی قسمت درباره رازیانه مقاله‌ای با عنوان طریقه مصرف عرق رازیانه نوشته شده که می‌تونید مطالعه کنید.

 2. ندا گفت:

  برای تنظیم هورمونها و قاعدگی عرق رازیانه رو چجوری مصرف کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *